Zdroj Slavonice

Být ZDROJem zábavy, nápadů, vědění a informací

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše služby Vzdělávání Objevujte šetrné energie ve Spolkovém domě

Objevujte šetrné energie ve Spolkovém domě

Email Tisk PDF

Během února 2015 nabízíme nově vytvořený program Energie šetrné. Program je rozdělen na dvě části. První část využívá Spolkového domu Slavonice - nízkoenergeticky rekonstruované památky vybavené moderními technologiemi - k praktické ilustraci možností, které při zajišťování energie a jejím šetření máme. Pracuje také s konkrétními příklady výroby energie v České republice, na kterých ilustruje výhody i nevýhody různých energetických zdrojů pro spotřebitele i životní prostředí.

Druhá část programu probíhá ve škole. Jejím jádrem je simulační hra, která děti staví do role tvůrců energetické koncepce pro konkrétní mikroregion. Vycházejí přitom z místních energetických potenciálů a snaží se vytvořit co nejbezpečnější energetický mix. Nevyhnou se ale ani intrikám a politickým a ekonomickým lobby. Tato část programu pomáhá účastníkům zažít získané vědomosti a procvičit se v argumentačních dovednostech.

Program nabízíme během února za cenu 50,-Kč/žáka. Cena zahrnuje oba díly programu v celkové dotaci 180 + 120 min. Objednávat jej můžete zde.

 

Aktualizováno Pondělí, 05 Leden 2015 10:56