I v letošním létě připravila Slavonická renesanční, o.p.s. – Rodičovské centrum ZDROJ - pro děti dva prázdninové týdny letních programů. V prvním turnusu „Kouzelná zahrada“ (21.-25.7.), jsme se společně seznamovali se zvířaty, která žijí na statku i ve volné přírodě. Hned první den nás zaujal luční koník, bedlivě jsme ho pozorovali a nakonec vypustili zpět do volné přírody. Další zvířátka nás čekala na statku u paní Bochníčkové v Mutišově. Tady jsme se seznámili s káčátky, králíky, husami i slepicemi. Vrcholem našeho putování byl již tradičně výlet do minizoo na Bejčkově mlýně. Zdejší zvířata - osli, kozy, prasata, morčata a pštros dětem učarovala. Dalším cílem našeho zájmu byly rostliny a bylinky na zahradách. Nejvíce jsme se naučili na bylinkovém záhonu přímo ve Spolkovém domě, zajímavé bylo i putování mutišovskou přírodní zahradou paní Bochníčkové.

Druhý turnus letního programu „Kouzelné barvy“ (4.-8.8.), jsme se zaměřili na výtvarné činnosti. První den jsme vařili domácí modelíny a tónovali jsme je do různých barev. VÂÂ dalších dnech jsme vyráběli šperky z fima, batikovali šátky, malovali krupicí a potravinářským barvivem. Mezi největší hit však patřila výroba gumičkových náramků, kterým jsme všichni propadli.

Děti si užily spokojené, dobrodružné a tvůrčí dva týdny.

Děkujeme Hotelu U Růže (paní Odutové) za stravovací servis, za organizaci a zajištění letních programů - Petře Burghardové, Ludmile Brychtové, Tereze Langové a především Jiřině Markové.